Ana Sayfa Eğitim Yemek hakkını savunan öğrenciye polis copuna tepkiler büyüyor

Yemek hakkını savunan öğrenciye polis copuna tepkiler büyüyor

İstanbul Üniversitesi’nin yemek hakları kısıtlanan öğrencilerine uygulanan polis şiddeti tepki çekti. Öğrencilere sanat ve siyaset dünyasından destek mesajları geldi.

İstanbul Üniversitesi yemekhanelerinde indirimli yemek hakkının 3 öğünden tek öğüne indirilmesi ve kahvaltı verilmemesine karşı eylem başlatan öğrenciler boykot hazırlığı yaparken, öğrencilere karşı uygulanan polis şiddeti görüntüleri sosyal medyada yayıldı.

CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, oyuncu Levent Üzümcü ve Ezgi Mola ile şarkıcı Gökhan Özoğuz, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla, yemek haklarını isteyen öğrencilerin coplanmasını eleştirdi.

Eren Erdem Twitter hesabından polisin cop ile öğrecilere saldırdığı görüntüleri paylaşırken ”Jopu öyle sallıyor ki,nefretle! Sanırsın ülkeyi kurtarıyor. Oysa bu çocuklar yemek öğünü teke inmesin diye dilekçe vermek için ordalar! Kiminin yemek kartında 1 TL kalmış, kimi canına kıymış; ağaların itibardan tasarruf olmaz dediği yerde” ifadelerini kullandı.

Levent Üzümcü ise şiddeti güvenlik güçlerinden hesap sorulmamasıyla açıkladı.

Ezgi Mola, Twitter hesabından, “Kardeşim seni böyle hınçlı yapan yemekleri protesto eden öğrenci olamaz! Bence aklını topla,seni gerçekten bu hale getiren şeyle yüzleş! Yazıktır, günahtır,caniliktir bu, utanmalısın” diye yazdı.

Gökhan Özoğuz ise şu paylaşımı yaptı:

“İşçi , Öğrenci Neden direnir ? Ne ister? Hakkı olanı , hak ettiğini. Fazlasını istermi ? Hayır. Ozaman konuyu hiç sokaklara çıkarmadan,coplar ve barikatlar olmadan neden halledemiyoruz? Sayın ilgili mercii artık bu konularımızı daha medeni ve sakin şekilde halletsek olmaz mı ?”

Bizi Takip Edin

2,046BeğenenlerBeğen
619TakipçilerTakip Et
8,137TakipçilerTakip Et

Son Haberler

CHP’li Ağbaba: “Diyanet İşleri’nin İsraflarıyla Vergilerimiz Buharlaşıyor!”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM’ye sunduğu yazılı soru önergesinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a Diyanet İşleri Başkanlığı’nca kullanılan makam araçlarının sayısını ve bu...

“Ne O’yuz, ne de Bu! Biz ALEVİYİZ”

Erdal KILIÇKAYAAleviler için kutsal kabul edilen Hızır ayında, Viyana’daki Hızır Cemi’nde, 7’den 70’e biraraya geldik, deyişlerimizi söyledik, semahlarımızı döndük, lokmalarımızı paylaştık.Pirin darına durarak Hızır’ı...

Çalınan tarihi eseler Türkiye’de

Türkiye’den İngiltere’ye kaçırılan Isparta kökenli Sidamara tipi lahit Türkiye’ye geri getirildi. Eser Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde sergilenecek.1980’li yıllarda Isparta Göksöğüt Belediyesi tarafından 5 parçaya bölünmüş...

Kenanoğlu: Geç Olmadan, Grup Yorum Üzerindeki Yasakları Kaldırın

HDP İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşma ile Grup Yorum üyelerine uygulanan baskıların son bulması ve ölüm orucunun durdurulması için Meclisi...

Sur’daki yapılar kimin için!

Sur'da bir yılda 7 bin ev yıkıldı, 5 yılda 367 ev yapıldı. Sur mağdurları evlerinin teslim edileceği günü bekliyor.