Ana Sayfa Gündem MARDEF'ten Elbistan HDP yöneticisi Elif Kısa için tahliye çağrısı

MARDEF’ten Elbistan HDP yöneticisi Elif Kısa için tahliye çağrısı

 MARDEF, yaptığı yazılı açıklamada “Kırk gündür Elbistan HDP yöneticisi Elif Kısa ve Bekir Kara haksız ve hukuksuz bir bicimde tutuklanmış bulunmaktadırlar” dedi.

Maraş Demokratik Dernekler Federasyonu (MARDEF), tutuklanan HDP  Elbistan yöneticisi Elif Kısa ve Bekir Kara’nın durumuna dikkat çekmek için yazılı açıklama yaptı. Elif Kısa’nın engelli çocuklarının olduğunu dikkat çeken MARDEF, ressam oğlu Ahmet Kısa’nın konuşma engelli olmasına rağmen annesinin zalimce tutuklanmasına karşı günlerdir kararlı bir direniş içerisinde olduğunu ifade etti.

Açıklamada, “Biz MARDEF olarak ilk günden beri Elif Kısa ve Bekir Kara’nın bu haksızca tutuklanmasına karşı sevgili ressam Ahmet Kısa’nın sesine ses katmaya çalıştık. Bugün de Elif Kısa ve Bekir Kara’nın serbest bırakılması için sevgili ressam Ahmet Kısa’nın mücadelesini sonuna kadar desteklediğimizi ve yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz” denildi.

Ahmet Kısa’nın talebinin kendilerinin de talebi olduğunu belirten MARDEF, bu mücadelenin sonuç alması için daha güçlü sahiplenme çağrısında bulundu.

NE OLMUŞTU? 

HDP Elbistan İlçe Örgütü yöneticisi 70 yaşındaki Ali Kısa ve eşi Elif Kısa, kongre öncesi “HDP’den ayrılın” tehditlerine boyun eğmedikleri için gözaltına alınıp tutuklanınca, bakmakla yükümlü oldukları zihinsel, duyma ve konuşma engelli 2 çocukları evde yalnız başına kalmıştı.

Aile avukatının yetkili mercilere yaptığı itiraz üzerine baba Ali Kısa cezaevinden serbest bırakılırken, anne Elif Kısa’nın itirazı ise reddedildi.

Kısa’nın duyma ve konuşma engelli oğlu Ahmet Kısa, @Ahmet05098466 adlı tweetter hesabında babasının serbest bırakılmasını şu sözlerle duyurdu: “Yaşasın yaşasın babam bırakıldı. Şimdi yolda eve geliyor. Ama annemin itirazı reddedilmiş. Annem hiçbir şey yapmamış. Annem suçsuz annem hasta. Annemi bırakın. Sahip çıkan herkese teşekkürler.”

Kısa,  tweetter hesabından attığı ikinci mesajında ise, “Annem sürekli ilaç kullanıyor. Bir sürü hastalığı var. Anneme ilaçlarını vermemişler. Demişler yeniden rapor alması lazım. Bu saçma, annem hasta. Anneme ilaçlarını verin ve annemi bırakın” dedi.

 

(Kaynak: PİRHA)

Bizi Takip Edin

2,046BeğenenlerBeğen
619TakipçilerTakip Et
8,137TakipçilerTakip Et

Son Haberler

CHP’li Ağbaba: “Diyanet İşleri’nin İsraflarıyla Vergilerimiz Buharlaşıyor!”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM’ye sunduğu yazılı soru önergesinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a Diyanet İşleri Başkanlığı’nca kullanılan makam araçlarının sayısını ve bu...

“Ne O’yuz, ne de Bu! Biz ALEVİYİZ”

Erdal KILIÇKAYAAleviler için kutsal kabul edilen Hızır ayında, Viyana’daki Hızır Cemi’nde, 7’den 70’e biraraya geldik, deyişlerimizi söyledik, semahlarımızı döndük, lokmalarımızı paylaştık.Pirin darına durarak Hızır’ı...

Çalınan tarihi eseler Türkiye’de

Türkiye’den İngiltere’ye kaçırılan Isparta kökenli Sidamara tipi lahit Türkiye’ye geri getirildi. Eser Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde sergilenecek.1980’li yıllarda Isparta Göksöğüt Belediyesi tarafından 5 parçaya bölünmüş...

Kenanoğlu: Geç Olmadan, Grup Yorum Üzerindeki Yasakları Kaldırın

HDP İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşma ile Grup Yorum üyelerine uygulanan baskıların son bulması ve ölüm orucunun durdurulması için Meclisi...

Sur’daki yapılar kimin için!

Sur'da bir yılda 7 bin ev yıkıldı, 5 yılda 367 ev yapıldı. Sur mağdurları evlerinin teslim edileceği günü bekliyor.